26 Eylül 2020 Cumartesi

TOPLU İSYAN GÜNÜ

FATİH TİRYAKİ

FATİH TİRYAKİ

E-Posta : tiryaki102@mynet.com

TOPLU İSYAN GÜNÜ

Yıl boyunca yapmış olduğumuz işlerin, Genel muhasebesini yapmamız gereken bir gün bugün aslında! Yıl boyunca neler yaptık, ALLAH ‘a verdiğimiz sözlerin ne kadarını yerine getirdik, ALLAH’ın dinine ne kadar hizmet ettik, kimlere iyiliği emir ettik, kimleri kötülükten alıkoyduk. Bunları düşünmek ve önümüzdeki yıl için daha neler yapabiliriz gibi, bir genel muasebe yapmak lazım. 

Hiristiyanların kutsal diye nitelendirdikleri miladi takvimin son günü olan 31 aralık bugün, tüm hiristiyan alemi isa alehisselam’ın doğum yıl dönümünü kutluyor.  Bu onların bir dini görevi, burada ise sorun bizde aslında Türkiye’de 85 milyon olan nufusun %98 müslüman olan bir milletin, bu güne itibar etmesi.

Yılbaşı biletleri tükendi, içki fabrikaları stokları bitirdi, eğlence mekanları full doldu, evde tv karşısında saat 24 bekliyor ve ALLAH ‘dan istemediği sağlık, mutluluk, başarı gibi dilekleri yeni yıldan istiyor. Ve aile birbirine yeni yılda iyi dilekler temenni ediyor. EY MÜSLÜMAN en çok üzülünecek taraf ise, bu milletin yapmış olduğu dünyanın her yerinde hiristiyan ve bazı Müslümanlar ile birlikte yapılan TOPLU İSYAN GÜNÜ’ne, Müslümanları uyarmak kardeşlerimizi ateşten kurtarmak, şuur kazandırmak ibişiler yapmaması.

Kaç müslümanı bu gecede ALLAHA’a isyan etmekten kurtarmaya çalışıyoruz. Bir yerde Ateşe düşen birisini görsek ne yaparız. bırakın o kendi isteğiyle yanıyor diyebilirmiyiz, bu ateş onu yaktığı kadar ona yardım etmeyeni de yakar. ALLAH rızası için Müslüman olarak emribil maruf nehyi anilmünker  iyiliği emrekmek ve kötülükten alıkoymak ile sorumlu olduğumuzu unutmamak ve elimizden geldiğince Müslüman kardeşlerimizi bu toplu isyan dan ateşten uzak tutmalıyız.

Bir çok şuursuz kardeşimiz, ben bişi yapmıyorum sadece evde ailemle birlikte sofra başında yeni yılı karşılıyoruz, hepsi bu bundan da ne olur diye kendini kandırıyor. ALLAH’ın sevmediği ve Allaha isyanın topluca yapıldığı bu gecede Müslüman’ın bu denli cahilce bir davranış sergilemesi oldukça üzücüdür.Biz hepimiz biriz, kardeşiz bu gecede ALLAH gazaplanır ve deprem veya başka bir afette bulunursa bu gecede ALLAHUL ALEM , İSYAN EDEN VE İSYANA KALKIŞANLARA DOĞRUYU TAVSİYE ETMEYENDE MESUL OLACAK VE HEPBİRLİKDE BUNUN CEZASINI ÇEKECEĞİZ.  


30 Aralık 2017 Cumartesi 22:07
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÖNE ÇIKAN HABERLER

İstanbul'da Deprem

İstanbul ve çevre illerde hissedilen saat 16:38 sularında bir deprem meydana geldi. Depremin şiddetinin 4.2 olduğu

BUGÜN SEÇİM OLSA OYUNUZU HANGİ PARTİYE VERİRSİNİZ

Ulusalhaberler.org sitesi olarak düzenlediğimiz ankete link'e tıklayarak katılabilirsiniz.

Mısır'da Ayaklanma Başladı

Mısır'da Darbeyle Cumhurbaşkanı olan Sisi'ye karşı halk ayaklanması başladı.

Sahte Hoca PKK'lı Çıktı

İstanbul'da kadınları, eşleri ile aralarını düzeltme bahanesi ile dolandırıp taciz eden kendisini 'cinci hoca'

Bülent Arınç'ın sözlerinden ve düşüncelerinden Rahatsız Olduk

Hiç Kimsenin rahatsızlık duymadığı ezan ve sela dan rahatsızlık duyup bunu açıkça dile getirmesi bizi

İbretlik Hikaye

EVLADINIZA NE ARABA BIRAKIN NE EV İBRET ALINACAK BİR HİKAYE

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı