20 Mayıs 2018 Pazar

KAHRINDAN ÖLDÜMÜ ACABA

FATİH TİRYAKİ

FATİH TİRYAKİ

E-Posta : tiryaki102@mynet.com

Doğduğunda o kadar sevinmişti ki annesi gözü gibi sakındı onu herkesten her kötülükten ona bir şey olması diye kendinden vazgeçti hep onun iyi olması için uğraştı didindi. İlkokula başladığından ev ödevlerini yapmasında aynı kendisi okula gidiyormuş gibi harfleri, şapidik şupidik hikaye kitaplarını bir bir onunla tekrar etti. Yıllar yılları kovaladı çocuğu artık bir üniversiteli idi artık evladı artık onun için bir gurur kaynağı idi yongası artık büyümüş ve yüksek tahsil görür olmuştu.

Evladını anlatırken bir akrabası veya komşusuna  kızım, oğlun odtü (Ortadoğu teknik üniversite) sinde okumakta nasipse birkaç yıla mezun olacak hayatını kurtaracak, biz okuyamadık o okusun diye elimizden gelen tüm gayreti verdik “vatana, millete ve tüm insanlığa faydalı birisi olsun “ dedik Der annesi komşusuna, ama şu öğrenci kavgalarını görünce tv den içi de yanar ya elinden bir şey gelmez hani aman allah korusun bizim çocuk çok şükür böyle birisi değil biz onu el bebek yetiştirdik iyi eğitim alsın diye dersaneler de okuttuk onun böle kavga gürültü ile hiç işi olmaz çok şükür der annesi.

Üniversite okuyan evladı artık öğrenci yurdunda kalmak istemez çevre edindiği arkadaşları ile bir ev kiralamak ister ve sonunda anne babayı da ikna eder elbet. Okulun ikinci yılı geçti, üçüncü yıllar oldu okulun sonlarına yanaşıldı artık evladının mezuniyeti çok şükür yakınlaştı diye bekler anne alsın diplomasını kursun işini askerliğini de yapar o arada iş Allah bende onu hemen evlendiririm evladımı mürivetini görürüm çok şükür diye düşünür annesi LAKİN Evlat son zamanlarda biraz değişmiş sanki  çevresi bir anda değişmiş  yeni arkadaşlar edinmiş, arkadaşlarının ağızın da bu kapitalist düzen böyle gitmez,  eşitlik lazım, eşitlik için solcu olmak lazım, solculuğun gereği hükümeti protesto etmek lazım, gibi bir sürü lazım sandığı olayın içine gire evlat girer girmesine de okadar değişirki huyu suyu artık namaz kılan birisini gördüğünde öldüresi bile geliyordur.

Arkadaşları ile birlikte plan yapar ve üniversite mescidinde Namaz kılan öğrenciler çıkınınca sopalarla saldıralım kafalarını kıralım dye hesap eder ve bunu yapar evlat yapar yapmasına da bu görüntüler tv de yer alınca bu görüntüleri annesi, babası, akrabaları da görür ..  Acaba annesi o kadar çile ile yetiştirip büyüttüğü evladını görünce KAHRINDAN ÖLDÜMÜ ACABA 


25 Aralık 2015 Cuma 08:54
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÖNE ÇIKAN HABERLER

ANKARA DUŞAKABİN MODELLERİ

DUŞAKABİN Yaptıracak olanlar veya duşakanini yenileyecek olanlara duyurulur!

ABD ile Kuzey Kore arasında SAVAŞ ÇOK YAKIN

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond McMaster, Kuzey Kore ile savaş riskinin her geçen gün

Önümüzdeki Hafta Havalar Nasıl Olacak

Türkiye'nin büyük bir bölümü pazar sabahına yağmurla uyanırken, önümüzdeki hafta hava durumunun nasıl

Diriliş'te Büyük Süpriz

Türk halkının severek izlediği Diriliş Ertuğrul'un yeni sezon ilk fragmanın yayınlanmasıyla birlikte

Mangal Sezonu Açıldı

Özlenen bahar nihayet geldi, havalar ısındı ve mangal sezonu da açıldı. Kocaeli'liler tatil günlerinde

Suudi Arabistan Fetö Üyelerini Teslim Etti

Suudi Arabistan'da, hac ve umre gibi organizasyonlar düzenleyerek elde ettikleri maddi geliri örgüte aktardıkları

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL