27 Ekim 2020 Salı

Müslüman Noel Kutlayamaz !!!

Emre KAYA

Emre KAYA

E-Posta :

 Bismillahirrahmanirrahim

Allah-u Teala'ya hamd, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)'e salat ve selam olsun. Müslümanların iki tane kutlu Bayramı var. Ramazan ve Kurban Bayramı. Bu Bayramlar Müslümanlara ait, Müslümanlar için büyük bir önem arz eden ve yalnızca müslümanları ilgilendiren bayramlardır. Bir Hristiya'nın, Yahudi'nin bize has olan bu iki bayramı kutladığı hiçbir yerde görülmemiştir. Lakin Müslümanların, Hristiyanlara ait olan Miladi Yılbaşına Noel hazırlığı ve heyecanı gözlenmekte ve Allah-u Teala'nın yasakları çiğnenerek Müslümanlıktan bir haber yaşantı sergilenmektedir. Bize ait olmayan bir günü kutlayan ama kendi Hicri Yılbaşın'dan haberi olmayan bir Müslüman...  
 
Sevgili Peygamberimiz bir Hadis-i Şerifin'de " Kim bir kavme benzemeye çalışırsa o da onlardandır. (Ebu Davud, Libâs,4/4031) buyurmaktadır. Nefsimize hoş gelen, Rabbimizin buyruğuna ters olan nefsani hayat tarzları, inancımıza zıt düşmekte ve imanımıza zarar vermektedir. Müslüman özenemez, değerlerine ve özüne zarar veremez. Dünya'nın dört bir yanını zulüm kaplamışken, müslümanlara eziyet verenlerin bayramı benim bayramım olamaz diyerek etrafında cehalet ile bu yanlışa düşen kardeşlerimize iyiliği emredip kötülükten de sakındırmamız gerekmektedir. Rabbimiz  Teala Araf Suresi 199. Ayet-i Kerime'de "sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir" buyurmaktadır. 
 
Hocalarımıza, Alimlerimize, inananlara önemli vazifeler düşmektedir. Ekranlarda, caddelerde Allah'ın haram kıldığı içki, kumar, zina ve gayri ahlaki eğlencelerin sevdirilmeye çalışıldığı, okullar da yılbaşı hediyeleşmesi, sınıf süslemeleri diyerek çocuklarımıza gayri müslimlerin adetlerinin özendirilmesine müsade etmemeliyiz. Unutmamalıyız ki "çocukların nasihatten çok iyi örneğe ihtiyaçları vardır." Anne-Baba olarak sizlerin iyi nasihatler vermesi, Öğretmenleri'nin yanlış örnek olmalarının yanında, çok fazla bir fayda sağlamayacaktır.
Selam ve Dua ile Esselamu aleyküm...


22 Aralık 2018 Cumartesi 00:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKAN HABERLER

İstanbul'da Deprem

İstanbul ve çevre illerde hissedilen saat 16:38 sularında bir deprem meydana geldi. Depremin şiddetinin 4.2 olduğu

BUGÜN SEÇİM OLSA OYUNUZU HANGİ PARTİYE VERİRSİNİZ

Ulusalhaberler.org sitesi olarak düzenlediğimiz ankete link'e tıklayarak katılabilirsiniz.

Mısır'da Ayaklanma Başladı

Mısır'da Darbeyle Cumhurbaşkanı olan Sisi'ye karşı halk ayaklanması başladı.

Sahte Hoca PKK'lı Çıktı

İstanbul'da kadınları, eşleri ile aralarını düzeltme bahanesi ile dolandırıp taciz eden kendisini 'cinci hoca'

Bülent Arınç'ın sözlerinden ve düşüncelerinden Rahatsız Olduk

Hiç Kimsenin rahatsızlık duymadığı ezan ve sela dan rahatsızlık duyup bunu açıkça dile getirmesi bizi

İbretlik Hikaye

EVLADINIZA NE ARABA BIRAKIN NE EV İBRET ALINACAK BİR HİKAYE

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı