20 Temmuz 2018 Cuma

ALTIN ARAMA DEDEKTÖR YAPIMINDA GEOMEKATRON

altin-arama-dedektor-yapiminda-geomekatron

Altın dedektörü yapımı konusunda, izlenmesi gereken yollar ile ilgili bilgi verelim . altın arama dedektör yapımı isminden de anlaşılacağı üzeri metale duyarlı dedektör çeşididir .
07 Ekim 2016 Cuma 18:18

ALTIN ARAMA DEDEKTÖR YAPIMINDA GEOMEKATRON : Altın dedektörü yapımı konusunda, izlenmesi gereken yollar ile ilgili bilgi verelim . altın arama dedektör yapımı  isminden de anlaşılacağı üzeri metale duyarlı dedektör  çeşididir .

Metaller ,  dedektörün arama bobini üzerinde , rezonans etkisi yaratır ve bu etki elektronik algılayıcı parçalar vasıtası ile insanlar tarafından fark edilir , izlenebilir hale getirilir . Arama bobini üzerinden geçirilen akım , pulse ne kadar büyükse , cisim ile etkileşim mesafesi o kadar fazla olur . Bobin üzerindeki magnetik alanın yoğunluğu bobine olan uzaklığın karesi ile doğru orantılı olarak azalma etkisi gösterir . 

Bobin üzerindeki voltaj indüklenmesi ne kadar fazla olursa , tabi belirli frekanslar için belirli oranlar vardır , bobin çevresindeki magnetik alan , doğru orantılı artış gösterir .  Bobin üzerinde , magnetik alanın sönümlenme süresi ortalama 10 – 20 mikrosaniye arasıdır . Bu süre içerisinde bobin üzerindeki magnetik sönümlenme bir mikroişlemci ile izlenmeli ve bu sönümlenmeler hakkında yorum yapılmalıdır .
 define Dedektör yapımı sırasında kullanılacak Digital signal processor yüksek hızlı ve yüksek ADC çözünürlüğe sahip olmalıdır . Giriş hassasiyeti ve tepki hızı ne kadar iyi ise o kadar doğru sonuçlar alınabilir . Bazı microcontroller port girişlerinde giriş voltaj hassaiyeti düşüktür . 

Bu tip işlemci kullanılacak ise bant genişliği yüksek olan yüksek kazançlı bir op - amp , girişe takılmalıdır . Dedektörlerde kullanılan bobin çapı ne kadar büyükse algılama derinliği o
 kadar fazla olur . Fakat büyük bobin kullanıldığı zaman küçük nesnelere karşı hassasiyet azalmaktadır . Bundan dolayı çift bobin ile aralştırma alanına gitmekte fayda vardır; Altın arama dedektörü yapımı kolay bir iş değildir, ilk önce hangi tip dedektör tasarımı yapılacağı belirlenmeli ve o sistem üzerinde,metal,etkileri,araştırılmalıdır.Diyelim ki pulse induction yöntemini seçtiniz, önce internet üzerinden çalıştığı tespit edilip,denenmiş,bir,şemaileişebaşlayın.Sizde,dedektörü,çalışır,hale,getirin. Dedektör çalışır hale geldikten sonra yüksek hıza sahip bir osilaskop ile ( 20Mhz ve üzeri ) elektromağnetik eğrinin, farklı metal,cinslerinde,değişimini,inceleyin. Deney yapılırken insan sağlığı için dikkat edilmesi gereken bazı çok önemli uyarılarımız vardır, Deney sırasında, arama bobininden en az 4 metre uzakta durun. 

Düşük güçlerde deneme yapın. Çocukların ve hamile bayanların yakınında deneme yapmayın. İnsan sağlığı üzerinde gözlemlediğimiz birkaç etki şunlardır; bacak ve eklem ağrıları , yüksek tansiyon , ve hızlı kilo kaybı.
 Altın aramadedektörü yapımı gerçekten zahmetli bir iş tir . ancak bu işte ustalaşmış firmaların altın arama dedektör yapımınagüvene bilirsiniz .

 

GEOMEKATRON Madencilik Jeofizik Elektronik Bilişim San. Tic. Ltd. Şti.Tahtakale Mah.Küçüktahıl Çelebiler No: 16 Osmangazi/Bursa 16040 Destek Gsm:+905326717711 Tel +90 224 220 96 70 Email info@geomekatron.com

Haberin etiketleri:

ALTIN ARAMA, DEDEKTÖR


Haber okunma sayısı: 433

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

iki-duvar-arasi-dusakabin

İKİ DUVAR ARASI DUŞAKABİN

16 Mart 2018 Cuma 11:01
dudullu-dusakabin-firmalari

dudullu duşakabin firmaları

29 Aralık 2017 Cuma 11:54
ankara-dusakabin-modelleri

ANKARA DUŞAKABİN MODELLERİ

23 Aralık 2017 Cumartesi 17:04
dusakabin-modelleri--fiyatlari

DUŞAKABİN MODELLERİ & FİYATLARI

20 Ağustos 2017 Pazar 18:15
duskabini-modelleri

Duşkabini modelleri

29 Mart 2017 Çarşamba 21:02

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Milyonların buluştuğu AKP yeni kapı mitingi

Mitingin alanı konuşmaların yapılacağı dev bir platform kuruldu.

ANKARA DUŞAKABİN MODELLERİ

DUŞAKABİN Yaptıracak olanlar veya duşakanini yenileyecek olanlara duyurulur!

ABD ile Kuzey Kore arasında SAVAŞ ÇOK YAKIN

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond McMaster, Kuzey Kore ile savaş riskinin her geçen gün

Önümüzdeki Hafta Havalar Nasıl Olacak

Türkiye'nin büyük bir bölümü pazar sabahına yağmurla uyanırken, önümüzdeki hafta hava durumunun nasıl

Diriliş'te Büyük Süpriz

Türk halkının severek izlediği Diriliş Ertuğrul'un yeni sezon ilk fragmanın yayınlanmasıyla birlikte

Mangal Sezonu Açıldı

Özlenen bahar nihayet geldi, havalar ısındı ve mangal sezonu da açıldı. Kocaeli'liler tatil günlerinde

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL